Kijk eens naar bovenstaande youtube en heb het geduld om de eerste foto’s van de galery voorbij te laten gaan…. het wordt pas spannend als de kunstenares gaat vertellen hoe zij tot het vrij schilderen komt en dat voor gaat doen.
Elke keer als ik deze youtube zie, geniet ik er van. Het is bijna een soort meditatief schilderen wat de kunstenaar aan het doen is.
Je ziet de kunstenares die ogenschijnlijk ‘slechts’ vormen en kleuren maakt.
Het maakt haar in eerste instantie niet uit wat zij schildert. Zij wordt gelukkig door het schilderen zelf.
Zo zie ik mijn cursisten op de donderdagmiddagen en de workshops ook graag schilderen. En dat doen zij gelukkig ook.

Je kan zelfs vrolijk worden van schilderen….!don’t forget
Ken je dit liedje, vrolijk en romantisch door Herman van Veen gezongen, nog?
Gisteren zong ik het weer eens en dacht aan jaren geleden toen mijn kinderen nog klein waren.
Ik zong het liedje meestal als ik vrolijk was en in een of andere gekke bui.
Op een ochtend zong ik het weer eens, vrolijk en wel.
“Mama,” vroegen mijn meisjes, “heb je wijn gedronken?”
Elke donderdagmiddag, na een middag van hard werken aan een schilderij, nemen mijn cursisten met mij ook vaak een wijntje, we praten wat na over de schilderijen, kunst of gewoon over ons zelf.
Dan gaan we allemaal tevreden en vrolijk naar huis.
Maar… denk nu niet dat dat van de wijn komt,
o nee… we hebben genoten van het schilderen en op een of andere manier maakt dat ontspannen en vrolijk.
TIP OM VRIJ TE SCHILDEREN
Ga eens heerlijk ontspannen schilderen:
zet een gezellig muziekje aan, liefst klassiek of iets rustigs.
Neem twee kleuren acrylverf
en ga eens alleen met deze twee kleuren experimenteren.
Gewoon, lekker ontspannend voor de lol.
Na deze oefening kan je natuurlijk met drie kleuren oefenen.
En ja, alles mag: met schildermessen er in krassen, druppels op gooien,
dikke verf er op, laten drogen en heel dunne verf er over heen laten lopen… the sky is the limit.
Ik wens je heel veel vrolijkheid en plezier bij deze oefeningen.
Je bent ook van harte welkom om vanmiddag een kopje koffie te komen drinken en een half uur te kijken bij de workshop.. elke donderdagmiddag om 14.00 uur in activiteitencentrum, tegenover de Plus. op het plein. klein gebouw. je ziet het zo.
Ja zeker…mail mij eens op ritamaria@live.nl mijn telefoon ligt er uit:(
Geef je ook workshops thuis in nl.