WANDELEN IN DE MOOIE, MISTIGE BOSSEN VAN TEGELEN

Regelmatig wandel ik ’s morgens met buurvrouw en haar witte herdershond een lekker stuk in het bos. We prijzen ons dan vaak gelukkig dat we niet eerst een half uur met de auto hoeven te rijden om bij een bos te komen, maar gewoon als het ware de voordeur uit direct in het bos zijn. Wat een luxe!
Zo heel mistig is het vanmorgen niet, maar als we het bos uitkomen en bij een meer open plek aankomen, zie ik opeens de bomen in de verte zo mooi vaag afgetekend tegen de lucht dat ik blij ben dat ik een fototoestel bij mij heb. Zie de foto hierboven.
Door deze foto kwam ik op het idee om hieronder een serie foto’s te zetten met de volgende volgorde:
- foto van landschap in de mist door Peter Polling gemaakt. Fotosite Peter Polling.
- foto van landschap in de mist, figuratief geschilderd door Gerhard Richter, over wie ik al een keer een blog heb geschreven. Je kan hier klikken om deze blog nog eens te lezen;
- 2 foto’s van landschappen door mij geschilderd;
- 2 foto’s van minder figuratieve landschappen, ook geschilderd door Gerhard Richter.
Eerst de foto door Peter gemaakt.

Vervolgens hieronder een foto van een mistig landschap, geschilderd door Gerhard Richter: twee bomen uit 1932

Wat straalt bovenstaande foto toch een rust uit.
Onderstaande foto is een wat levendiger geheel door mij op papier geschilderd, ongeveer 40 x 50 cm. groot.

Hieronder volgt een schilderij van een bos gehuld in nevelen in olieverf. Een zeer rustgevend schilderij, 80 x 100 cm in verzorgde baklijst. (wie biedt? 🙂 )

Nu is Gerhard Richter weer aan de beurt met een schilderij waar hij bergen in de mist, of misschien beter gezegd: gehuld in wolken. ook een gesluierd taffreel laat zien, maar in een moderne, minder figuratieve uitvoering.

Aan de beurt zijn moderne, minder figuratieve uitvoeringen van Gerhard Richter. Ook hier lijken nevels over het schildersdoek geschilderd te zijn. Niet helemaal als mist bedoeld (ik speel een beetje vals) maar toch heel mooi. Je zou de foto’s om kunnen keren en dan zouden het landschappen in de mist kunnen lijken. Kijk hieronder:


Dit waren de acht foto’s.
Volgende keer vooral voor mijn cursisten en andere belangstellenden die zelf schilderen: 3 MANIEREN OM MIST TE SCHILDEREN. volg mij om dat blog automatisch in je e-mailbox te krijgen.
Dank je wel Marja, ik word er verlegen van.:)
Schitterende fito’s maar zeker ook schitterende werken. Echt genieten geblazen.
lieve groetjes
Marja
Ha Kris, dank je wel voor het compliment… ik moet echt oppassen om niet verslaafd te worden aan bloggen.. ik vind het zo leuk! Dat van die fotosite van Peter, is een link op diezelfde site als de receptensite, ik kreeg het niet voor elkaar de fotosite er apart op te zetten.
Ik ga het aan Peter zelf vragen hoe ik dat kan doen 🙂 … je hoort er nog van…en…. wanneer komt jouw volgende blog?
Ha Kris, ik ga het Verbeteren, dank je.i
Hallo Rita, wat een mooie schilderijen op een rijtje en wat een leuk thema: de mist op het doek. Je linkje naar die prachtige site van Peter werkt overigens niet. Je belandt dan op een receptensite. Dat linkje hou ik dus nog van je te goed. Hartelijke groet, Kris
Dank je wel PePo, Ik vind dat jij op de foto in dit artikel de sfeer zeer goed hebt getroffen, mijn complimenten.
Wat een interessante invulling van het thema mist. Ik vind het altijd moeilijk om de sfeer van een mistig landschap goed in een foto te vangen, daarom ook vind ik het zo knap van jullie, schilders, dat je dat vaak zo goed lukt!